Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Publikohen mesazhet e fundit të Kujtim Prodanit: Është vetëm flamë, po ia hedh

Miku i muzikantit Kujtim Prodani, Vasil Sofokli Tole ka publikuar mesazhet e fundit me të, teksa ai ishte në spital.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, tregohen mesazhet ku Prodani i kishte thënë se ëhstë vetëm një flamë dhe do e kalojë së shpejti.

Fatkeqësisht Kujtim Prodani u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 57-vjeçare pas infektimit me koronavirus.
Postimi i plotë:

Lajm i hidhur farmak, largimi i parakohshëm i Kujtim Prodanit, djalit artist të prindërve artistë, të mëdhenjve të muzikës sonë Agim Prodani dhe Anita Take.

Ishim kolegë e miq të mirë prej viteve studentore, ish studentë të kompozicionit në klasën e profesorit Kozma Lara. Në muzikën që shkroi e interpretoi vijoi traditën e Prodanëve në muzikë, duke e pasuruar atë me tingujt e shpirtit të tij të bardhë, të sinqertë e të qeshur.

Ishte optimist, deri në fund, si një akord mazhor! Iku në ditën e bardhë të Ujit të Bekuar!

Komunikimin e fundit me të e pata më 31 dhjetor, një fragment të të cilit po e vendos më poshtë!

Ngushellime vellait te tij, te afermve, miqve dhe komunitetit te muzikes per kete humbje pa kthim.

Lamtumirë artist!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet