Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Protestuesit janë mbështetësit e tij, Trump mobilizon Gardën Kombëtare për të qetësuar situatën

Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë shkroi në Twitter se Presidenti Trump ka urdhëruar Gardën Kombëtare dhe “shërbimet e tjera mbrojtëse federale” për të ndihmuar me shpërndarjen e protestuesve në Kongresin e SHBA.

“Ne përsërisim thirrjen e Presidentit Trump kundër dhunës dhe pro paqes,” shkroi Kayleigh McEnany në Twitter.

Virxhinia po dërgon 200 trupa shtetërore dhe po mobilizon një njësi të Gardës për të qetësuar situatën në Kapitol, sipas Clark Mercer, shefi i shtabit të guvernatorit Ralph Northam.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet