Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pogradecarët nuk i tremben Covid-19, futen në ujërat e liqenit Ohër për të kapur kryqyn

Pas Korçës ceremonia e ujit të bekuar ka vijuar edhe në qytetin e Pogradecit ku më pas u mundësua edhe hedhja e kryqit në fshatin turistik të Tushemishtit.

Një grup të rinjsh po nga ky fshat kanë sfiduar temperaturat e ulëta për të kapur kryqin.

Ka qenë Andrea Taci ai që ka kapur kryqin mes të rinjve të tjerë që u futën në ujërat e ftohta të liqenit të Ohrit, ndërsa qytetarë të shumtë kanë marrë ujin e bekuar në vendin ku u hodh kryqi për ta shpënë në shtëpitë e tyre si shenjë mbarësie.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet