Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mori dritën jeshile nga BE, Moderna javën e ardhshme në duart e italianëve

Agjencia Evropiane për Produkte Medicinale ka dhënë dritën jeshile për vaksinën Moderna, kundër Covid-19.

“Kjo vaksina e dytë që merr dritën jeshile”, deklaroi Komisioni Evropian.

Ardhja e dozave të para pritet të mbërrijë në Itali javën e ardhshme.

Pritet që 1 milion e 300 mijë doza të mbërrijnë në Itali, përkatësisht 100 mijë doza në muajin janar, 600 mijë në muajin shkurt dhe 600 mijë të tjera në mars.

EMA rekomandoi dhënien e autorizimit të vaksinës për njerëzit kryesisht të moshës 18 vjeç e lart.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet