Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mjeku i njohur Arian Harxhi infektohet me koronavirus, dërgohet për kurim në Turqi

Mjeku i njohur infeksionist, drejtori i spitalit Covid-3, Arian Harxhi, është infektuar nga Covid 19, ndërsa gjendja e tij duket serioze.

Prej 10 ditësh, Harxhi po kurohet në një spital të specializuar në Turqi ku dërgimi është mundësuar nga Ministria e Shëndetësisë, fill pas gjendja e tij shëndetësore nisi të rëndohej.

Harxhi ka qenë shef i departamentit të infeksioneve në QSUT dhe një prej mjekëve që ka qenë vazhdimisht aktiv në media, gjatë periudhës së pandemisë, me këshillat për qytetarët.

Ai u emërua si drejtues i Covid-3 menjëherë pas inaugurimit të bujshëm që kryeministri Edi Rama i bëri spitalit më datë 26 tetor, ndërkohë që duket se edhe vetë nuk ka mundur që ti shpëtojë infektimit, teksa gjendej në vijën e parë të trajtimit të pacientëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet