Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Joe Biden flet pas sulmit në Kongresin amerikan: Është kaos, duhet të mbarojë tani

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden është duke mbajtur një fjalim televiziv në lidhje me dhunën dhe “pushtimin” që i është bërë ndërtesës së Kapitolit nga mbështetësit e Donald Trump.

Në fjalën e tij, Biden ka dënuar dhunën në Kapitol ndërsa është shprehur se kjo ngjarje është ndryshe nga çdo gjë që është parë në kohët moderne të vendit.

“Në këtë orë, demokracia jonë është nën një sulm të paprecedentë. Kjo është ddryshe nga çdo gjë që kemi parë në kohët moderne.

Një sulm ndaj kështjellës së lirisë, vetë Kapitolit. Një sulm ndaj përfaqësuesve të popullit dhe policisë së Capitol Hill, të betuar për t’i mbrojtur ata.

Dhe nëpunësit publikë që punojnë në zemër të Republikës sonë … Më lejoni të jem shumë i qartë. Skenat e kaosit në Kapitol nuk pasqyrojnë një Amerikë të vërtetë.

Nuk përfaqëson atë që jemi. Ajo që po shohim është një numër i vogël ekstermistësh kushtuar paligjshmërisë. Ky nuk është mospajtim. Është kaos…Dhe duhet të mbarojë tani. “

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet