Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dokumenti/ QSUT largon një tjetër mjek nga puna, zbulohet arsyeja

Pas shkarkimit nga detyra të mjekut të QSUT, Illir Allkja, një tjetër mjek ka humbur vendin e punës.

Është shkarkuar nga puna mjeku Genc Struga, pasi në vendin theksohet se ai nuk paraqitej në vendin e punës, ose e braktiste atë pa shkaqe.

Lajmin e bën të ditur mjeku Allkja, i cili shkruan në “Facebook” se shkarkimi i Strugës është bërë në muajin nëntor, por i është komunikuar në janar.

Postimi i plotë:

SHKARKOHET DOKTORI NË NËNTOR , BËHET ME DIJE NË JANAR !

Pushohet me nje vendim të jashtëligjshëm Dr.

Genc Struga

, një ndër neulogjistët më të talentuar të Shqipërisë,

i vetmi Fellow i European Stroke nga Shqiperia dhe member i Royal College of Physician, London !
Gjithcka ka ndodhur ndersa doktori ishte për një trajnim sipas rregullave të institucionit në Londër.

Ju bëj thirrje gjithë kolegëve të reagojnë, nesër do të jetë vonë !

Ju bëj thirrje gjithë shqiptarëve të zgjohen, janë ata që do ti paguajnë mijëra e mijëra euro si dëmshpërblim për mjekët e lincuar e shkarkuar pa ligj !

Mjaft më me indiferencë , bindjet partiake duhet të zerohen përballë shkatërrimit të vendit !
“Vrasja” profesionale e mjekëve nga qeveria e papërgjegjshme socialiste do ti kushtojë fort Shqipërise !

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet