Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier Ligës

Liverpooli u mposhtë dje befasisht nga Southampton. Pas kesaj ndeshje Manchester United është me pikë të barabarta (33) sikurse Liverpoool, mirëpo ata gjithashtu kanë një ndeshje më pak.

Një superkompjuter ka parashikuar tani që Manchester City do të jetë triumfues në fundin e Premierligës dhe do ta fitojë titullin.

Ata janë të pozicionuar në vendin e 5-të me 29 pikë, mirëpo me dy ndeshje më pak.

Pas, Cityt, në vendin e dytë do të jenë Liverpool, ndërsa top 4-shja do të mbyllet me Tottenham dhe Manchester United.

Sipas superkompjuterit, nga liga do të largohen Fulham, West Brom dhe Sheffield United.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet