Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i viktimave në Itali, mbi 15 mijë të infektuar në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 649 persona.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri i pacientëve në kujdes intensiv është në rënie, ndërsa janë regjistrua 15,378 raste të reja pozitiv për koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë 76,329 pacientë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Ndërkohë vijon procesi i vaksinimet për Covid.

Raportohet ditën e sotme se ka filluar vaksinimi në spitalin Papa Giovanni XXIII, i cili ishte një nga spitalet më të prekura në fazën e parë të pandemisë.

Deri më tani janë vaksinuar 150 persona pjesë e personelit të spitalit, kryesisht mjekë, infermierë, punonjës shëndetësorë, administratorë si edhe teknikë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet