Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, 9 të vdekur në 24 orë

Maqedonia e Veriut ka shënuar një rritje të rasteve të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Nga 2 mijë e 432 teste 580 qytetarë kanë rezultuar pozitiv teksa 9 të tjerë kanë humbur jetën së fundmi.

Kryeqendra e infektimeve ishte sërish Shkupi me 254 raste teksa rritje kishte thuajse në të gjitha qytetet e tjera si Kumanoav 32, Kavadari 30, Prilepi 30, Terova 21, Velës 28, Manastir 23 e Ohër 23.

Për këtë vit Maqedonia e Veriut ka regjistruar nga dita në ditë shifra të ulëta sa i përket rasteve të sotme, teksa duket se sot me rritjen e testimeve janë rritur edhe të infektuarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet