Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Projekti Vlorë-Orikum, Meta: Gënjeshtrat e Ramës nuk meritojnë vëmendje, por qytetarët…

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një komunikim për mediat deklaroi se kryeministri Edi Rama vijon me gënjeshtrat e tij, ndërsa theksoi se qytetarët e Vlorës meritojnë sqarim për projektin Vlorë-Orikum.

“Jam sot këtu sepse mendoj që edhe pse shpifjet dhe gënjeshtrat e kryeministrit nuk meritojnë vëmendje, qytetarët në të gjithë qarkut në Vlorë meritojnë sqarime.

Presidenti ka mirëpritur iniciativën për zhvillimin e zonë së lumit të Vlorës”, tha Meta.

Gjatë fjalës së tij gjithashtu Presidenti deklaroi se sipas tij përfaqësues të qeverisë gënjyen Kuvendin, ndërsa shton se Ministria e Financave ka deklaruar se nuk ka pasur negociata me Fondit Saudit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet