Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Projekti i Unazës së Madhe/ IKMT prish 5 objekte në Shkozë

TIRANË

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit informon se ka prishur sot 5 objekte.

Këto objekte janë shembur në pjesën lindore, loti IIII, Shkozë. Prishjet e ndërtesave, bëhen për shkak se në këtë hapësirë do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës.

Njoftimi i IKMT-së:

Unaza e Madhe, IKMT prish 5 objekte

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka rifilluar punën sot në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. Ne pjesën lindore, loti III, Shkozë, IKMT ka nisur prishjen e 5 objekteve, një dhe dy katëshe, me funksione të ndryshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet