Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Je babai i dytë i shqiptarëve”, Rama batuta në Shijak: Dua një pikë raki për…

Kreu i qeverisë Edi Rama u dha çelësat e shtëpive disa familjeve në Shijak që u dëmtuan nga tërmeti. Sot ai ishte në shtëpitë e reja të familjeve Xoxi dhe Banushi.

“Ti je babai i dytë i të gjithë shqiptarëve. Rrofsh sa malet” i tha i zoti i shtëpisë në familjen Banushi.

Ndërsa në familjen Xoxi i priti një e afërme, pasi pronari ndodhej jashtë vendit, në Greqi. “Për mua je hero, jo vetëm për mua, por për të gjithë. Ta them me shpirt”. Batutat nuk munguan, këtë herë me ministrin e Rindërtimit, Ahmetaj.

“Dukesh i madh në televizor” i tha ajo, ndërsa Edi Rama, ia ktheu “I madh është por i prish punë unë tani”. E ndërsa ëmbëlsirat nuk i pranoi, Rama kërkoi “Një pikë raki për ta bërë gëzuar tamam”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet