Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

I akuzuar për vrasjen e Klodian Saliut dhe i përfshirë në ekzekutimin e Vajdin Lamajt, gjykata e Prizrenit miraton ekstradimin e Indrit Taullait

Gjykata e Prizrenit ka miratuar ekstradimin e Indrit Taullait.

Ai akuzohet nga SPAK për vrasjen e Klodian Saliut dhe i përfshirë edhe në ekzekutimin e Vajdin Lamaj, ngjarje të ndodhura në 26 dhe 27 shkurt të 2005.

Ndërsa për Plarent Dervishajn kunatin e ish-kreut të bandës së Durrësit Lulzim Berisha, nuk ka ende një përgjigje nga autoritetet ne Dubai.

Për këto dy ekzekutime akuzohen edhe Lulzim Berisha, Emiljano Shullazi, Viktor Imeraj, Luftar Reci dhe Indrit Rusi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet