Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fotoja prekëse, nëna vdes pasi shtrëngon duart me të bijën në spitalin Covid

Një foto e trishtë mes një nëne dhe një bije duke shtrënguar duart, të dyja të infektuara me Covid ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Anabel Maria shpërndau foton prekëse 24 orë para se mamaja e saj 76-vjeçare Maria Rico të ndërronte jetë.

“Kujdesuni për veten që të mos jeni ju në vendin tonë”,-tha ajo.

Shkak që ato të infektoheshin me sëmundjen u bë djali i 49-vjeçarës, Issac, pasi u infektua në Shtator teksa frekuentonte shkollën.

Mamaja e Anabel vdiq në 1 nëntor. “Shpejtësia me të cilën Covid hyri në familjen tonë ishte e frikshme. Çdokush mund të infektohet dhe është shans ruletë nëse mbijetoni.

Nëse dikush po mendon për të të thyer rregullat, unë do t’i thoja të vinin veten në vendin tim dhe të mendojnë se si mund të jetë të shikosh nënën tënde duke vdekur.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet