Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E hoqën nga puna, 38-vjeçari shkatërron 50 furgonë të kompanisë për hakmarrje

Një 38-vjeçar spanjoll, i cili ishte pushuar nga puna nga Mercedesi gjatë vitit të kaluar, mori hak më në fund për vendimin e kompanisë, duke i uruar Vitin e Ri drejtuesve në mënyrën më shkatërruese të mundshme.

Ai vodhi një ekskavator në Vitoria dhe shkoi në parkingun ku qëndronin furgonët e sapoprodhuar të Mercedesit.

Aty shkatërroi rreth 50 furgonë që ishin gati për shitje. Sipas llogaritjeve, secili nga furgonët kushtonte rreth 40 000 euro.

Sipas “El Pais”, dëmi për Mercedesin llogaritet 2 milionë euro, por mund të ishte shumë më i madh, pasi 38-vjeçari kishte për qëllim që të hynte në brendësi të fabrikës, për të shkatërruar linjën e prodhimit.

Fatmirësisht, burri u ndalua nga policia dhe siguria private e kompanisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet