Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19/ Ambulancat në SHBA braktisin pacientët me pak mundësi mbijetese

Punonjësit e ndihmës së shpejtë në kontenë e Los Anxhelesit, Kaliforni, janë udhëzuar të mos marrin pacientë me shumë pak mundësi mbijetese në spital.

Direktiva vjen nga autoritetet shëndetësore, sepse rajoni rrezikon të arrijë 1 000 vdekje ditore nga COVID-19, me spitalet pothuajse të mbingarkuar përtej kapacitetit të tyre.

Në vend të kësaj, personelit të Departamentit të Urgjencave u është thënë të racionojnë oksigjenin.

Një direktivë e ngjashme u lëshua prillin e kaluar në Nju Jork, në kulmin e valës së parë të pandemisë, duke sugjeruar që të mos pranohen pacientë, të cilët nuk mund të trajtohen në vend, për shembull për atak në zemër ose goditje në tru.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet