Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U shkarkua si ministër i Jashtëm, Rama ia shtron muhabetit me këtë deputet në Kuvend

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk mungoi në sesionin e jashtëzakonshëm që miratoi të gjitha propozimet e tij për ndryshimet në kabinetin qeveritar.

Gjatë kohës që Rama priste rezultatet e votimit, deputeti Tom Doshi u afrua tek karrigia e tij për të dialoguar me të.

Kryeministri dhe deputeti u fjalosën gjatë deri në momentin kur kryeparlamentari Gramoz Rucci u kërkoi të gjithëve të ulen në vendet e tyre për të dëgjuar rezultatet e votimit.

Me të mbaruar fjala e Ruçit, Rama nuk priti më dhe u largua, vetëm si kryeministër pasi nga sot nuk do të ketë detyrën e dytë si ministër i jashtëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet