Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trump paralajmëron për protestë të ashpër: Shihemi në Washington

Presidenti Donald Trump la të kuptohet në media sociale se do të jetë në Washington DC për një protestë të planifikuar në 6 janar.

“6 janar, shihemi në Washington !” ka postuar ai në rrjetin e tij në Twitter të mërkurën.

Në fillim të muajit , Trump premtoi një protestë “të ashpër” në Washington, në 6 janar, ditën kur Kongresi do të takohet për të pranuar rezultatin elektoral.

“Sipas statistikave është e pamundur që të kem humbur në zgjedhjet e 2020,” shkroi ai në Twitter. “Protestë e madhe në DC në 6 janar. Ji atje, do të jetë e ashpër.”

Trump dhe fushata e tij kanë kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve dhe kanë filluar sfida të shumta ligjore, por të gjitha kanë dështuar.

Presidenti e kaloi Krishtlindjen në Florida, por siç raportoi do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë të enjten, më herët nga sa e kishte planifikuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet