Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ritëm i ngadaltë vaksinimi në Francë/ Acarohet Macron: Ndryshim urgjent

Fushata e vaksinimit kundër koronavirusit në Francë po ecën me ritme të ngadalta. Diçka e tillë ka shkaktuar zemërimin e presidentit Emmanuel Macron, i cili kërkoi një ndryshim urgjent.

“Shpejt dhe forca. Unë po punoj dhe luftoj çdo ditë. Pres të njëjtin angazhim nga të gjithë. Duhet ndryshim urgjent i ritmit.”

Franca ka marrë 560,000 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech dhe së fundmi ka lehtësuar masat anti-COVID.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet