Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kujtim Gjuzi e pranon: Votova kundër Xhaçkës, sepse grekët duan të na marrin naftën

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i vetmi ndër deputetët e Kuvendit që mori fjalën pas miratimit të ndryshimeve në qeverinë Rama.

Ai ka sqaruar se ka votuar kundër emrit të Olta Xhaçkës si ministre e Jashtme dhe ka abstenuar për Niko Peleshin si ministër të Mbrojtjes.

“Zonja Xhaçka e ka votën time kundër se jemi në momentin kur grekët duan të marrim zonën ekskluzive aty ku është nafta.

Abstenim për Peleshin se e deshëm kryetar të Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese”,- tha ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet