Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kakavija ‘zbrazet’ nga qytetarët, në 24 orët e fundit kanë dalë vetëm 200 persona

Pika kufitare e Kakavijës këtë fillim viti është krejtësisht e boshatisur duke kaluar një numër shumë i ulët mjetesh në drejtim të Greqisë.

Krahasuar me një vit më parë ku fluksi për kthimin e emigranteve në vendet ku ata punojnë ishte tepër i lartë duke shkaktuar radhë të gjata, këtë vit për shkak të pandemisë lëvizja e qytetarëve ka qenë i ulët dhe se vetëm në 24 orët e fundit kanë kaluar në drejtim të shteti grek vetëm 20 persona.

Për të hyrë në tokën greke, qytetarët duhet të ketë dokumentet greke dhe një tampon të negativizuar për të kaluar pikën kufitare të Kakavijës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet