Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb betejën me Covid-19 kritiku i artit, pësoi tre goditje në zemër

Këtë fillim jave humbi betejën me Covid 19, 72 vjeçari elbasanas Astrit Lopari, kritik arti. Lopari humbi betejën me koronavirusin pas dy javësh i shtruar në Spitalin Covid në kryeqytet.

Ai gjatë të hënës pësoi tri goditje në zemër, dhe e fundit rezultoi fatale për jetën e tij.

Për një periudhë të gjatë Lopari drejtoi me sukses Shkollën Artistike “Onufri” në Elbasan, nga e cila kanë dalë dhjetra talente të mirënjohur të artit, violinistë, pianistë, këngëtarë, dirigjentë, trombistë, klarinetistë, kompozitorë, tenorë, dhe piktorë të mirënjohur në rang kombëtar e ndërkombëtar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet