Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Hajdutët e lidhin dhe i marrin 55 mijë eurot e pensionit të moshuarës

Një e moshuar në Kosovë është lidhur dhe grabitur, ndërsa hajdutët i kanë marrë 55 mijë euro.

Ngjarja ka ndodhur në Gjurgjedelli të Kaçanikut. E moshuara jetonte vetëm në shtëpi. Mbrëmjen e së shtunës hajdutët janë futur në shtëpi në momentin që 70 vjeçarja po flinte.

Remzie Mani shprehet se tre hajdutët ishin të maskuar dhe fillimisht e goditën me grusht në kokë, e më pas edhe e lidhën.

Pas disa minutash torturë, hajdutët e detyruan t’ju tregojë edhe vendin se ku i kishte fshehur paratë që kishte grumbulluar nga pensioni i bashkëshortit i cili për vite të tëra kishte punuar në Gjermani.

Pasi morën shumën e konsiderueshme hajdutët u larguan, ndërsa policia e Kosovës ende nuk ka rënë në gjurmët e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet