Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gramoz Ruçi zbulon datën: Kur fillon sesioni i ri parlamentar

Kryeparlamentari, Gramoz Ruçi në fund të sesionit të jashtëzakonshëm ka njoftuar datën se kur fillon sesioni i ri parlamentar për 2021.

Ruçi ka bërë me dije se seanca e parë për 2021 sa i përket sesionit të ri mbahet më 18 janar dhe vijon më tej.

18 janari është e hëna e javës së tretë të plotë të muajit dhe duket se për dy javë Kuvendi do të jetë pushim. Kjo datë ishte parashikuar që në fund të 2020, dhe duket se Kuvendi s’ka ndryshuar qëndrim.

‘’Mbyllet miratimi i dekreteve për shkarkim e emërim të ministrave. Sipas Kushtetutës, sesioni i ri parlamentar çelet më 18 janar. ‘’- tha Ruçi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet