Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

BE nuk ndalet, drejt miratimit të vaksinës së dytë antiCovid. Ja kur merret vendimi

BE shqyrton vaksinën e dytë nga COVID-19, atë të prodhuar nga kompania Moderna.

Më herët në 2020 autoritetet europiane miratuan vaksinën e Pfizer/BioNTech e cila po përdoret në të gjitha shtetet anëtare.

Këtë të hënë u mbajt mbledhja në EMA teksa është vendosur një afat deri në 12 janar për të pranuar ose jo vaksinën e Moderna.

Ndërkohë në SHBA kjo vaksinë është miratuar tashmë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet