Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qeveria greke lehtëson masat antiCovid, hap shkollat në 11 janar

Pas mbylljes totale qeveria greke njofton se shkollat do të rihapen në 11 janar.

Më herët u konfirmua vendimi për mbylljen totale të vendit për të parandaluar përhapje e Covid-19.

Në një komunikim për mediat zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsa, tha se janë marrë masa paraprake për hapje të sigurt të shkollave.

Ai shpjegoi se vendimi për bllokimin e vendit ishte një mënyrë për të shmangur përhapjen e sëmundjes edhe për shkak të aktivitet të lartë që mund të kishte në prag festash.

Gjithashtu ai sqaroi se mbështetja për ekonominë dhe bizneset do të vijojnë, qeveria në 2021 siç edhe ka premtuar do të marrë masa lehtësuese për ata që preken në Covid-19.

Prioriteti i qeverisë janë ulja e barrierave tatimore, ne nuk do të lejojmë që bizneset të mbyten nga borxhet”, tha Petsas.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet