Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia gjermane kontrollon autobusin e mbushur me shqiptarë, gjen thasët plot me speca

Policia gjermane ka kontrolluar një autobus të mbushur me shqiptarë të Kosovës që ktheheshin pas festave të funvitit.

Siç raportojnë mediat në Kosovë, autobusi është ndaluar në kufirin gjerman ndërsa policët kanë kryer kontrollin e bagazheve.

Ata janë habitur kur kanë parë thasë të mbushur plot me speca, që emigrantët i kishin marrë me vete nga Kosova.

Në videon e bërë nga vetë shqiptarët ata shqetësohen për specat të cilat janë në duart e policisë gjermane. “Mi morën specat”, shkruhet në përshkrimin e videos.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet