Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Po shkoj te shtëpia e shoqes”, zhduken prej 2 ditesh dy vajza të mitura në Tiranë

Dy vajza të mitura janë zhdukur nga shtëpia e tyre në Tiranë dhe pas dy ditësh kërkime ende nuk ka asnjë shenjë të tyre.

Sipas informacioneve për mediat, dy të miturat, M.H., dhe K.A., i kanë celularët e tyre të fikur.

Denoncimi për zhdukjen e vajzave është bërë në Komisariatin numër 1.

Mësohet se dy të miturat kanë marrë me vete edhe telefonat e tyre. Njëra prej vajzave u ka thënë prindërve më 1 janar se do ikë te shoqja. Vajzat janë të moshës 15 dhe 16-vjeç.

Tiranë

Më datë 01.01.2021, shtetasja A. A dhe shtetasi L. H, kallzojnë se janë larguar nga banesa dhe nuk janë kthyer vajzat e tyre të mitura 16-vjeçare, shoqe me njëra-tjetrën.

U bë shpallja në kërkim dhe punohet për gjetjen e tyre.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet