Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Plagosen 9 persona, zbardhen fotot dhe detajet nga aksidenti në Elbasan

Zbardhen detaje të reja mbi aksidentin e rëndë të ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji mbrëmjen e kësaj të diele.

Policia bën të ditur se një mjet tip “Volkswagen”, është përplasur me një minibuz pasagjerësh.

Deri tani raportohen pesë persona të plagosur nga ana e policisë, por burime për Vizion Plus bëjnë me dije se në spital kanë kërkuar ndihme në spitalin rajonal të Elbasanit 9 persona. Të paktën dy prej tyre janë në gjëndje të rëndë.

Vendi ku ka ndodhur aksident është një zonë në hyrje të qytetit, afër një qëndre tregtare ku mungon plotësisht ndricimi.

Dyshohet se shkak i përplasjes mund te jete bere shpejtesia dhe parakalimi i gabuar.

Nga pamjet e Vizion Plus duket qartë dëmtimi I rëndë që kanë marrë të dyja mjetet, e vecanërisht makina tip Golf.

Përplasen dy mjete në Elbasan, 9 persona plagosen në aksident

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet