Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ky është shteti i vetëm në botë që ka 6 të infektuar me Covid-19

Greenlanda është i vetmi shtet në botë që shënon vetëm 6 raste aktive me koronavirus. Ndonëse në këtë vend u identifikuan 27 raste, pjesa tjetër e të prekurve janë shëruar.

Sipas faqes botërore të statistikave, ëorldometers.info, në këtë shtet nuk është raportuar asnjë i vdekur.

Po ashtu mësohet se 15 mijë e 677 persona janë testuar për COVID-19 në Greenland. Kujtojmë që numri i të infektuarve me këtë virus në gjithë botën ka shkuar në mbi 85 milionë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet