Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kaos në Kakavijë, dogana greke kthen mbrapsht shqiptarët

Nje numer emigrantesh shqiptarë janë kthyer mbrapsht në doganen greke në Kakavije mbrëmjen e kësaj të dielë.

Ata kanë qënë me dokumente te rregullta me leje qendrimi ndonëse kjo e fundit kishte skaduar.

Pak kohe me pare shteti fqinj njoftoj se panvarësisht se emigranteve mund tiu kete skaduar leja e qendrimit ata nuk do te penalizohen per kete por vlefshmeria e tyre do te shtyhej .

Autoritet doganore I kanë thënë emigranteve shqiptarëve se nuk kishin një dokument në dorë që të konfirmojë vendimin e institucioneve të Greqise se do të lejohej kalimi në këtë vend edhe pas skadimit të lejes së qëndrimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet