Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zyrtare, Pochettino merr drejtimin e PSG

Argjentinasi Mauricio Pochettino është trajneri i ri i Paris Saint-Germain.

PSG kohët e fundit shkarkoi Tuchel dhe Pochettino u përmend menjëherë si pasardhësi i tij.

Tani ish-trajneri i Southampton dhe Tottenham ka marrë zyrtarisht kampionin e Francës.

Pochettino ka qenë pa punë që nga 19 nëntori 2019, kur u shkarkua nga Tottenham.

Ai ka udhëhequr “Këngëtarët” që nga 2014 dhe luajti finalen e Ligës së Kampionëve me ta.

Më parë, ai udhëhoqi Southampton në sezonin 2013/14 dhe Espanyol nga 2009- 2012.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet