Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari feston me breshëri armësh në mes të Gjermanisë

Ish-ushtari i UÇK-së, Enver Shala festoi të enjten ndërrimin e viteve me breshëri armësh.

Kosovari këtë gjë e bëri në Stuttgart të Gjermanisë, aty ku jeton gjatë 30 vjetëve të fundit.

Për këtë veprim të tij, Shala ka thënë se nuk ka reaguar as policia gjermane dhe as fqinjët e tij, pasi kjo armë sipas tij lejohet të përdoret në raste të festave.

“Arma është me fishekzjarr, me plumba që përdoret për ahengje, dhe jo që vret njerëz”, tha Shala, njofton Klan Kosova.

Rahovecasi foli edhe për arrestimet e Gjykatës Speciale, ku tregoi se edhe vetë ka qenë i ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet