Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rënie drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, por rritet numri i viktimave

MAQEDONI E VERIUT
Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc tepër pozitiv në këtë ditë të dytë të 2021, por jo aq për viktimat.

Vetëm 46 të infektuar ka patur në 24 orët e fundit në vendin fqinj, por 12 pacientë humbën jetën nga COVID-19.

Maqedonia e Veriut po regjistron nga shifrat më të ulëta sa i përket infektimeve në rajon, dhe thuajse gjysma e rasteve janë në Shkup, kurse qytete si Prilepi, Tetova e Resnja kanë vetëm nga 1 rast.

Nga ana tjetër numri i të shëruarve është shumë herë më i lartë, pasi 516 qytetarë fituan betejën me COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet