Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bien shifrat në Greqi, 262 raste të reja dhe 40 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

GREQI
Në ditën e dytë të 2021 Greqia ka parë një rënie të shifrave të COVID-19. 262 raste të reja janë regjistruar së fundmi teksa numri i viktimave mbetet ende shqetësues pasi 40 pacientë humbën jetën.

Greqia riktheu masat kufizuese deri javës tjetër, me një orë policore pas festave duke filluar nga 21:00 si dhe mbylljen e dyqaneve, parukerive, librarive, kishave deri më 11 janar.

Vendi fqinj synon të hapë shkollat më 11 janar, teksa i paraprin një rritje të rasteve pas festave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet