Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet plagosja në Vlorë/ Dhunoi bashkëjetuesen, u qëllua me armë nga kunati, arrestohen autori dhe i plagosuri

Zbardhet plagosja me armë zjarri që ndodhi ditën e djeshme në Vlorë, ku një 18-vjeçar qëlloi kunatin e tij 25-vjeç. Policia e Vlorës informon se ka arrestuar në flagrancë autorin e dyshuar të kësaj ngjarje K. K si dhe të plagosurin, Xhuljano Muça.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti në familje pasi Xhuljano Muça ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij dhe babait të saj Altin Koço, 46 vjeç banues në lagjen “Partizani”.

Më pas 18-vjeçari, i vëllai dhe i biri i të dhunuarve ka marrë armën e të atit dhe ka qëlluar 2 herë në drejtim të Muçës, duke e lënë të plagosur.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të veprimeve hetimore të kryera për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur paraditen e datës 31.12.2020, ku si pasojë mbeti i plagosur me armë zjarri, shtetasi Xh. M., 25 vjeç, arrestuan në flagrancë autorin e ngjarjes, shtetasin K. K., 18 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Vlorë, për veprat penale “Vrasja në rrethana cilësuese, e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtje pa leje”. Në përfundim të veprimeve është arrestuar në flagrancë dhe shtetasi Xh.M, për veprën penale ‘Dhuna në familje'”, thuhet në njoftimin e policisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet