Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video/ 9 burra të maskuar dhe të armatosur me armë e çekiçë sulmojnë grupin e adoleshentëve në Australi

Të armatosur me sëpatë, hanxhar, çekiç dhe armë gjahu, ata sulmojnë një grup djemsh. E gjithë ngjarja është kapur nga kamerat e sigurisë.

Policia pretendon se grupi hyri në Castle Hill, prona e Sidneit rreth orës 1 të mëngjesit të enjten në një konfrontim midis dy bandave kriminale.

Shtatë ndërhyrjet kërcënuan gjashtë banorët brenda shtëpisë para se të godisnin vazhdimisht një 18-vjeçar në stomak.

I plagosuri u trajtua nga ndihmës mjekët në vendin e ngjarjes para se të dërgohej me urgjencë në spital së bashku me një banor të shtatë që ishte në oborrin e shtëpisë dhe u godit me një çekiç.

Grupi vodhi gjashtë telefona celularë përpara se të shkatërronte Airbnb dhe të ikte me një makinë, tha Policia.

Shtëpia ishte marrë me qira si Airbnb (kompani tregtimi në internet) nga pronarët në vendin fqinj të cilët u zgjuan të enjten për të parë investimin e tyre të shkatërruar dhe të njollosur me gjak.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet