Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Panik në SHBA, varianti anglez i koronavirusit prezent në vend që nga tetori

I ashtuquajturi variant anglez i Covid mund të ketë qenë i pranishëm në ShBA që nga tetori dhe tashmë është përhapur gjerësisht.

Një fakt i tillë raportohet nga mediat amerikane, të cilat specifikojnë se hetimet mbi sekuencën e gjenomit janë ende duke u zhvilluar, pas zbulimit të të paktën tre rasteve të pretenduara.

Rezultatet pritet të bëhen publike në ditët në vijim.

Zbulimi ngre pyetjen se ku ndodhi ndryshimi i virusit, pa përjashtuar Shtetet e Bashkuara ose vendet e tjera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet