Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Muzikë live dhe fishekzjarre, ja si u prit viti i ri në Prishtinë

E në mesin e tyre kishte shumë turist të cilët zgjodhën të qëndrojnë jashtë në temperatura të ulëta.

“Kemi ardhur nga Turqia, Stambolli për punë por vendosëm që edhe vitin e ri ta kalojmë këtu. Dëshirojmë që viti i ri Kosovës t’i sjell gjëra të mira lumturi dhe shëndet. Ju gjuani shume fishekzjarrë dhe duket mjaft bukur.”

“ Unë ju uroj lumturi, prosperitet dhe paqe me Serbinë.”

“ Një vit kam qenë në Tiranë për vitin e ri edhe këtu gjithçka është shumë mirë, më pëlqen po aq sa atdheu im, atmosfera është shumë e mirë dhe njerëzit janë të afërt dhe të ngrohtë. Festimi këtu nuk ka ndonjë diferencë të madhe nga Stambolli.”

Atmosfera e njëjte vazhdojë thuajse deri në agim.

“Për të gjithë ata që janë bërë pishman që nuk e kaluan natën e parë në Prishtinë, festa vazhdon edhe me 1 janar në dy sheshet kryesore, atë Skënderbeu e Zahir Pajaziti”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet