Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaron tërheqjen nga politika

Angela Merkel deklaron terheqjen nga politika.

Ne fjalimin e vitit te ri ajo ka thene se nuk do te kandidoje ne zgjedhjet e ardhshme ne Gjermani ndersa ka shtuar se ky do te jete fjalimi i saj i fundit per vitin e ri.

Gjate kohes qe kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbajtur një fjalim emocional për fundin e vitit tha se 2020, ishte viti më i vështirë i udhëheqjes së saj 15-vjeçare.

Merkel tha se me nisjen e vaksinimeve kundër COVID-19, viti 2021, është një vit shprese.

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet