Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Britania e Madhe bum infektimesh me Covid-19, mbi 50 mijë të prekur për të katërtën ditë

Për të katërtën ditë me radhë, Britania e Madhe raportoi mbi 50.000 raste të reja të koronavirusit, ndërsa 613 njerëz të tjerë vdiqën si rezultat i sëmundjes së shkaktuar prej saj, raporton Reuters.

Në Britaninë e Madhe, 53.285 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan sot, që është mbi 2.500 më pak se një ditë më parë.

Numri i vdekjeve të regjistruara që nga bilanci i fundit është pothuajse 300 më pak se një ditë më parë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet