Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U dridh toka dhe iku energjia, ky fshat përjetoi “fundin e botës”

Fillimisht u ndje një lëkundje e fortë e tokës dhe pak semonda më pas iku energjia elektrike. Kaq mjaftoi që banorët e fshatit Gjerdrum, 30 kilometra larg Oslos të përjetonin “fundin e botës” duke mos e ditur ende se çfarë kishte ndodhur në të vërtetë.

Pas ardhjes së ekipeve të shpëtimit u zbulua se në mes të fshatit ishte krijuar një gropë e madhe duke përpirë disa shtëpi, raporton abcnews.al.

Alarmi u dha gjithandej dhe kërkimi për banorët e humbur filloi menjëherë. Për fat të mirë nuk pati të vdekur.

Megjithatë, autoritetet raportojnë për 12 të lënduar, njëri prej të cilëve rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet