Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

OBSH: Informacionet e rreme çuan në vuajtje të panevojshme

Komuniteti ndërkombëtar do ta fitojë luftën kundër COVID-19 nëse nuk i harron mësimet e vitit 2020, tha sot në një videodeklaratë kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Një faktor vendimtar është nëse do të lejojmë mizotërimin e teorive të konspiracionit dhe sulmet kundër shkencës apo nëse do t’i japim fund së bashku krizës”, tha ai.

“Gjatë 2020, informacionet e rreme çuan në vuajtje të panevojshme”, theksoi Ghebreyesus.

“Ka dritë në fund të tunelit,” shtoi ai, duke mbështetur përpjekjen për zhvillimin e një vaksine dhe përpjekje të tjera për të mposhtur pandeminë që ka kapluar botën gjithë vitin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet