Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ngjarja tronditëse ku u shua një familje në Kosovë, çifti ishte në konflikt prej vitesh

Detaje të reja kanë dalë në sipërfaqe për ngjarjen e tragjike e cila ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Pozhoran të Kosovës, rreth orës 18:00 ku kryefamiljari i familjes Zuka me një armë zjarri i ka marrë jetën brutalisht 2 djemve dhe gruas së tij.

Mësohet se çifti Zuka, ka pasur prej kohësh konflikte martesore dhe me se mes tyre diskutohej mundësia e divorcit.

Fetah Zuka mbrëmjen e djeshme në banesën e tyre fillimisht i ka drejtuar armën gruas së tij Makfire Zuka, duke i marre jetën të parës e më pas ai ka vrarë edhe dy djemtë e tij Arbër dhe Hamdi Zuka. Pasi i ka marrë jetën 3 pjesëtarëve të familjes së tij ai është larguar nga shtëpia dhe në dhe në një distancë prej 15 metrash ka qëlluar më të njëjtën armë edhe veten.

Familja jetonte prej kohësh në emigrim, në Zvicër dhe ishte kthyer në Kosovë vetëm për fesat e fundvitit. Kjo festë u kthye në një tragjedi Eskiliane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet