Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Në Kosovë raportohen 184 raste të reja me koronavirus dhe tre viktima në 24 orë

Në Kosovë u raportuan të enjten 184 raste të reja me koronavirus nga testimi i 1,184 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se në 24-orëshin paraprak, tre pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj, Gjilan dhe Prishtinë, thuhet në njoftim.

Me të fundit numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë shkon në 1,335.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 51,328 raste pozitive me koronavirus.

Të shëruar janë 41,407 pacientë – prej tyre 420 në 24 orët e fundit.

Raste aktive me koronavirus në Kosovë aktualisht janë 8,586.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet