Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ministria e Brendshme i dërgon shkresë KQZ: 873 mijë shqiptarëve u ka skaduar karta e identitetit

Nëpërmjet një shkrese që Ministria e Brendshme i ka dërguar kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, thuhet se deri më 31 dhjetor të këtij viti, 873 000 shtetasve u ka skaduar karta.

Ndërkohë, numri në total i shtetasve, të cilëve u skadon dokumenti biometrik më 25 prill është rreth 189 mijë shtetas.

Rreth 10% e kësaj shifre, janë persona që kanë ndërruar jetë dhe një pjesë tjetër janë persona jashtë vendit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet