Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Gjynah”, fqinja flet për vrasjen e dy motrave: Kishte çunin jetim dhe punonte kamarjere

Një ngjarje tragjike ndodhi mëngjesin e sotëm në zonën e Astirit, ku u ekzekutuan dy motra nga Përparim Ademi. Fqinja e Zhanetës, e cila bashkëjetonte prej vitesh me autorin thotë se nuk dinte nëse kanë pasur konflikte.

Duke folur para medieve, u shpreh se Zhaneta kishte një djalë me burrin e parë dhe punonte si kameriere për të siguruar të ardhura për familjen.

“Zhanetën e njihja që ka pasur jetuar këtu, ndërsa motrën tjetër jo. Unë kam 3 vjet që kam ardhur për vete, i kam gjetur këtu.

Përparimin e kisha parë kështu, por se njoh. Unë isha te çuni kur erdha u habita thashë se ça ka ndodhur.

Nuk e di nëse kanë pasur konflikte apo jo. Ajo goca gjynah ishte shumë punëtore, ajo e shkreta kishte një çun jetim dhe shkonte dhe punonte si kamariere më duket.

Zhaneta e ka pasur me duket një çun ka me burrin e parë, jo me këtë se më ketë bashkëjetonte. Me motrën nuk jetonte, kjo vinte e vizitonte shpesh”, tregon fqinja.

Në dëshminë e tij në polici, Përparim Tela (Ademi) është shprehur se ka pasur konflikte të vazhdueshme me bashkëjetuesen e tij Kristina Bardhi, dhe për këtë arsye ka qëlluar ndaj saj dhe të motrës, Zhaneta Metani.

Tela ka thënë se kishte dyshime se Kristina e tradhëtonte dhe përpara oficerëve të policisë gjyqësore është shprehur se aktin e rëndë e ka ndërmarrë për shkak të xhelozisë.

Gjithashtu ai ka shtuar se nuk ka pasur si qëllim ti largohej drejtësisë, por se do të vetëdorzohej në polici për tu përballur me drejtësinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet