Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ulen rastet e të infektuarve në Kosovë, 7 viktima dhe 234 të prekur në 24 orë

Shtatë persona kanë humbur jetën dhe dhe 234 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus gjatë orëve të fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në raportin ditor për situatën epidemiologjike thotë se të vdekurit janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (87, 58 vjeç), Deçan 1 (65 vjeç), Ferizaj 1 (63 vjeç), Malishevë 1 (74 vjeç), Obiliq 1 (76 vjeç) dhe Vushtrri 1 (73 vjeç).

Rastet e para me koronavirus në Kosovë janë paraqitur me 13 mars, duke e çuar në 51.144 numrin e të infektuarve mes të cilëve 1.332 kanë humbur jetën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet