Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Teuta në garë për titullin kampion, Kukësi humb me rezultatin 3-0

Teuta mund Kukësin me rezultatin e thellë 3-0.

Ka qenë një ndeshje e tensionuar dhe me shumë polemika, por në minutën e 65-të ka qenë Emiliano Vila i cila ka shënuar golin e epërsisë për durrsakët.

Nuk ka vonuar shumë, vetëm katër minuat më pas, Bregu e ka dyfishuar rezultatin.

Por ky nuk ishte goli i fundit i ndeshjes pasi fitoren e skudrës e vulosi në minuta shtesë Lorenco Vila duke shënuar golin e tretë.

Teuta e mbyll vitin 2020 në vendin e dytë të Superligës, por me gjashtë pikë më pak se kryesuesit e Vllaznisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet